Česká asociace rogainingu a horského orientačního běhu

 • 13th European Rogaining Championship

  Pro letošní ERC 2016, které proběhne poslední prázdninový víkend 27. a 28.8. 2016 ve Španělsku, se blíží první termín přihlášek.
  ČAR hradí startovné pro přihlášené české týmy. Před zadáním přihlášky kontaktujte Míru Seidla na mailu. A napište všechny požadované údaje pro vyplnění přihlášky - viz pokyny pro registraci v části B ve STEP 1.
  Více o závodě včetně znění Bulletinu 1 najdete na stránkách závodu.

  VokoBer(g) 2016

  13. 2. 2016 pořádáme druhý ročník zimního orientačního závodu v Českém středohoří. Veškeré detailní informace naleznete na našich webovkách. Hlavní změnou je rogainingový způsob hodnocení kontrol (rozdílné bodové hodnocení jednotlivých kontrol). Stejně tak dle loňských zkušeností jsme nastavili minimální náročnosti (přiblížit dokončení i nadšeným hobíkům), ale maximum, tedy získání všech stále zůstane jen snem. Rozšířili jsme kategorie. Vylepšili a propracovali jsme servis pro závodníky nejen na základně, ale i na vrcholu Milešovky. Veškeré info i možnost registrace najdete na sponateplice.cz, a to pod tlačítkem s názvem závodu VokoBer(g). Těšíme se na vaši účast a věříme, že loňské pole 30 závodících dvojic se rozroste i přes náročnost závodu a stane se tak zajímavým zpestřením zimního období pro odhodlané sportovce.
  Martin Richter, SPONE Teplice

  Závody v roce 2016 - přiděleny

  Prezídium ČAR rozhodlo o pořadatelích mistrovských závodů v roce 2016.
  02.-03.07. 2016 M ČR v rogainingu - Orlické hory, poř. Dobruška
  05.-06.11. 2016 M ČR v horském OB - Křivoklátsko, poř. LBE Orienteering
  Další bližší informace budou sděleny později.

  Přihlášky WRC 2016

  Před pár dny skončila první fáze přihlášek na rogainingové MS v Austrálii. Pořadatelé během ní brali 560 lidí (70 % z limitu 800, 20% je rezervováno pro nekvalifikované závodníky, 10 % na divoké karty). Při překročení limitu 560 osob by se mělo losovat pořadí a ti, co se nevejdou, by byli zařazeni na wait list. Přihlásilo se 562 závodniků :-).
  Dohodli jsme se, že nebudeme blbnout, přijaty budou všechny přihlášky z 1. fáze.
  Nyní běži fáze č. 2, během které se může přihlásit kdokoli bez omezení. Přihlášky budou přijímány na principu kdo dřív přijde... až do naplnění 90 % kapacity (rezerva na divoké karty). Takže kdyby se ještě někdo rozhoupal, má šanci, ale v nejbližší době pořadatelé očekávají lavinu australských přihlášek.

  Nové informace o MS 2016

  Přihlášky WRC 2016 v Austrálii budou spuštěny 23. 10. 2015, přesně o půlnoci GMT (londýnské časové pásmo). Kdo chce mít jistotu startu, měl by se zaregistrovavat během 1. fáze přihlášek 23. 10. až 5. 11.). Další informace najdete v pořadatelském newsletteru.

  Pořadatelé MČR HROBu 2015 spustili své webové stránky

  Dne 1. září 2015 byly spuštěny stránky závodu. Zveřejněn rozpis závodu. Přihláškový systém pro přihlášky on-line a ubytování v tělocvičnách na zemi bude zprovozněn v polovině září. Přehlednou nabídku dalších ubytovacích zařízení najdete v záložce Ubytování. V záložce Občerstvení je rovněž nabídka dostupných restauračních zařízení v blízkosti centra závodů. Aby měli všichni závodníci stejné podmínky, zveřejňujeme mapy závodního prostoru vydané naším oddílem. Více najdete zde: web MČR HROB 2015.
  « Previous 1 2 3 4 6 9 11 Next »